Uncategorized

Sp. Z O. O. zamiast działalności gospodarczej.

Masz wizje, głowę pełną pomysłów, masz też motywację i chęć do działania. To dobrze! To bardzo ważne. Zazwyczaj w tym miejscu naszej przygody z pracą na swój rachunek, pojawia się ten pierwszy ważny krok. Założenie firmy. 90% czytających w tym momencie pomyśli: jaki znowu problem? Przecież to oczywiste, zakładamy działalność gospodarczą opartą o wpis do CEiDG i zaczynamy działać. Tak jest, to prawda. To najprostsze rozwiązanie, jednak czy oby na pewno najbardziej opłacalne?

Tak jak wspominaliśmy w poprzednim wpisie, jesteśmy tu aby doradzać najkorzystniejsze rozwiązania oraz wprowadzać je w życie. Dlatego w tym wpisie przybliżymy obraz i funkcjonowanie działalności gospodarczej oraz zestawimy ją z o wiele bardziej opłacalną formą prowadzenia firmy.

Zainteresowany? Słusznie!

Działalność gospodarcza czyli wpis do CEiDG

Firma utworzona w oparciu o wpis do CEIDG jest przez wielu uważana jako jedyne i słuszne wyjście w przypadku kiedy mamy pomysł na biznes i gdy zaczynamy go realizować. Niestety w dużej mierze rzeczywistość pokazuje coś innego. Na początku kiedy mamy możliwość korzystania z ulgi w postaci małego ZUS, nie wygląda to strasznie, jednak co dzieje się z takimi firmami po okresie dwóch lat? Duża część z nich po prostu jest zamykana, lub jeśli właścicielowi udało się rozkręcić firmę, decyduje się na ponoszenie wyższych opłat. Nie musi tak być. Często jest też to moment, w którym działalność gospodarcza zmienia się w inną formę.

O tym za chwilę, na razie skupmy się na faktach. Dlaczego moi klientom w pierwszej kolejności proponuje zmianę statusu firmy? Dlaczego wpis do CEiDG na dłuższą metę nie jest opłacalny?

Dlaczego „nie” dla biznesu w oparciu o jednoosobową działalność:

  • Odpowiedzialność. Za prace zatrudnionych przez Ciebie ludzi, odpowiada tylko jedna osoba-właściciel, czyli Ty! Wyobraź sobie sytuację, w której musisz kontrolować pracowników, księgowość i w dodatku jeszcze pełnić swoje obowiązki. Musisz pilnować wszystkiego ponieważ w razie ich błędu będziesz odpowiadał Ty. Mało komfortowa sytuacja i bardzo niebezpieczna.
  • Wysokie opłaty, które ciągle rosną. Mały ZUS to atut działalności gospodarczej, który po dwóch latach zamienia się w ogromne sumy. Najpierw zarabiasz na ZUS potem zarabiasz pieniądze dla siebie. W dużej mierze często tak wygląda posiadanie działalności.
  • Bardzo ważna kwestia i chyba najważniejsza. Brak rozdzielności pomiędzy majątkiem firmy, a majątkiem osobistym. W razie jakiegokolwiek uchybienia – płacisz swoim majątkiem, domem, mieszkaniem, itp. Nie ma podziału na to co Twoje, a co firmowe. Życie w strachu, życie na krawędzi. Lubimy to, jednak już mniej jesteśmy z tego zadowoleni jeśli mamy na myśli oszczędności naszego życia, które w takim przypadku nigdy nie są bezpieczne.
  • W razie Twojej śmierci czyli właściciela, firma wraz z całym majątkiem również umiera. Nie ma  możliwości dziedziczenia i sprzedaży takiej firmy. Co za tym idzie tracimy zarobione pieniądze! Może to daleka wizja, może myślisz teraz, że przecież jesteś młody a to Cię nie dotyczy, lecz prawda jest inna. Trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność.

 

Dlatego zawsze podpowiadam, warto, swoją wizję zarobienia dużych pieniędzy, rozpocząć od przemyślanego wyboru formy prawnej prowadzonej firmy.

Pewnie teraz się zastanawiasz, działalność gospodarcza NIE, więc którą drogę wybrać?

Odpowiedź jest prosta – Sp. z o.o.   Niedoceniana, owiana stereotypami, budząca strach i niepokój. Forma prawna, która naprawdę się opłaca!

 

Dlaczego Sp. z o. o. ?

  • Niskie koszty prowadzenia firmy. Płacisz tylko koszty związane z prowadzeniem księgowości! Brak opłat ZUS.
  • Odpowiedzialność wspólników ograniczona jest tylko do wielkości wniesionych wkładów. Oznacza to, że w rzeczywistości Twój majątek osobisty jest bezpieczny.
  • Duża możliwość optymalizacji podatków. Dla Ciebie oznacza to, że po prostu zarabiasz więcej.
  • Możliwość sprzedaży spółki lub jej dziedziczenia. Twoja wieloletnia praca nie przepada, możesz przekazać ją najbliższym. Twoje dzieci na pewno ucieszą się z takiego spadku. Firma działająca od wielu lat na rynku to naprawdę dobry start.
  • Jako właścicielowi firmy, nie przybywa Ci formalności. Prowadzimy ją za Ciebie. Oferujemy księgowość z pełną odpowiedzialnością.

 

Tak jak wspominałem ostatnio, kiedyś byłem sam, dziś zgromadziłem wokół siebie najlepszych specjalistów, którzy będą czuwać nad Twoim biznesem.

Dzięki wsparciu rzeszy specjalistów takich jak radcy prawni, specjaliści do spraw finansów, czy kadr, z którymi współpracujemy, możesz być pewny, że nic Cię nie zaskoczy. Zaufało już nam mnóstwo firm. Zaufaj i Ty. Od dziś to my zajmiemy się Twoimi formalnościami, a Ty możesz spokojnie skupić się na zarabianiu pieniędzy.

Czekamy na kontakt. Na spotkaniu wyjaśniamy, doradzamy oraz przedstawiamy wyjścia z najtrudniejszych sytuacji.